Aktivity

Ilosvai detský tábor

Náš súbor každoročne organizuje festival a detský tábor. Festival sa začína piatok večer hudobným koncertom po ktorom je tanečný dom. Na druhý deň, v sobotu ráno sú skúšky večerného programu. Poobede je rodinný program pre deti aj dospelých počas ktorých účastníci majú možnosť ochutnať tradičné jedlá, vyskúšať niektoré remeslá. Počas poobedia sú aj rôzne predstavenia zúčastnených súborov a kapiel ako aj jarmočných komediantov. Večer na javisku parku kaštieľa je uvedené folklórne predstavenie nášho súboru s účasťou hostí. Po programe je tanečný dom v pivnici kaštieľa.
Detský tábor sa začína krátko po festivale v Krásnohorskej Dlhej Lúke, počas ktorého sa deti môžu učiť tance na začiatočníckom ale aj pokročilom stupni. Na konci tábora je stavanie pietného stĺpu v parku kaštieľa vo Veľkej Ide.

Veľkonočná oblievačka

Členovia súboru každoročne oživí Veľkonočné tradície – chlapci oblečení v krojoch chodia oblievať dievčatá. Pri tejto oblievačke každé dievča dobre vykúpu – oblejú najmenej dvoma vedrami studenej vody. Potom ich domáci pohostia.

Betlehem

Náš Betlehem je z obce Hrhov (Abov). Robíme to od roku 1998. Chodíme prvý alebo druhý Vianočný deň, podľa tradícií. Účinkujúci sú 1 anjel, 2 starý a traja pastieri. Betlehem robíme u domoch členov súboru.