Juniori

Kis-Ilosvai

Detský súbor Kis-Ilosvai vznikol ako dorast pre folklórny súbor Ilosvai. Jeho členom sú deti z Veľkej Idy. Súbor je pravidelným účastníkom miestnych kultúrnych podujatí ale viackrát vystupovali aj v Maďarsku. Veková kategória členov súboru je rôznorodá, predstavuje všetky ročníky základnej školy. Vedúcim súboru je Ladislav Lipták.

Kelepelők

Detský súbor KELEPELŐK bol založený v septembri 2002. Vedúcimi súboru sú Michal Kupec, Andrea Kupecová a Csilla Mohnyanszký. Členovia súboru sú z Rešice, Buzice, Vyšného a Nižného Lanca, Chýmu a z Veľkej Idy. Sú to žiaci ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským v Buzici. Meno súboru súvisí s tým, že v Buzici je najviac bocianích hniezd na Slovensku.

Zúčastnili sa na viacerých tuzemských a zahraničných vystúpeniach, ako napr: Medzinárodný festival v Debrecene – Szomszédolás, dni obce Nyíracsád. Pravidelne sa zúčastňujú na podujatiach školy a obce Buzica.

Veková kategória tanečníkov je rôznorodá – od druhákov až po ôsmakov.

Posledné choreografie:

„Gólyát láttam szállva”- tance z Kéméndu

„Te vagy a fogó”- tance z Matúšovej zeme

Tance z Bidoviec

Tance z Gemera

Choreografie pripravili: Andrea Kupecová a Michal Kupec.

Súbor Kelepelők sa zúčastní festivalu v meste Opole Lubelskie v Poľsku, v dňoch od 6.7.2007 do 9.7.2007. Veľmi sa na to tešíme.